LITERATŪRINĖ ŠVENTĖ, SKIRTA SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENAI IR LITERATŪRINĖS INTERNETINĖS SVETAINĖS PRISTATYMUI

Papilės mstl. Kazio Narščiaus bibliotekos  skaitytojai ir literatai susirinko į renginį, skirtą  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei Akmenės rajono Viešosios bibliotekos direktorės  ir projekto vadovės Zitos Sinkevičienės laimėto „Bibliotekos pažangai 2“ projekto „Internetinės literatūrinės svetainės sukūrimas viešojoje bibliotekoje“ pristatymui.
Literatūrinį renginį eilėmis apie knygą ir kalbą pradėjo bibliotekos darbuotoja R.Karalienė.  Ji pristatė renginio svečius – Viešosios bibliotekos direktorę Zita Sinkevičienę, literatę, poetę iš Naujosios Akmenė Aureliją Gerulskienę, Papilės literačių sambūrio „Vėlyvės“  poetes.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė poetės Janinos Strigūnienės eilėmis apie žodį  pasveikino  visus susirinkusius  su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena bei pristatė internetinę literatūrinę svetainę, kurioje savo kūrybą  gali skelbti visi  literatai. Čia jau spausdinamos papilėniškių poetų: Algimanto Kiminiaus, Vitalijaus Čiupkovo, Stasiaus Būdavo, Janinos Strigūnienės eilės. Direktorė Z.Sinkevičienė pakvietė renginio dalyves, Papilės literačių sambūrio moteris, rašyti ir skelbti savo kūrybą šioje svetainėje.
Prasmingas ir pakylėjančias eiles apie Motiną, Tėvynę, kalbą  skaitė viešnia iš Naujosios Akmenės, poetė Aurelija Gerulskienė .
Buvo pristatytos  Papilės literačių sambūrio „Vėlyvės“  literatės  bei jų kūryba, kuri jau trunka daugiau nei 10 metų.  Pradžia  jų buvo 2003 m.,  kai „Vėlyvių“ vadovė Janina Strigūnienė subūrė vyresnio amžiaus literates, padrąsino jas kurti ir viešinti savo kūrybą. Per tą laikotarpį išleistos dvi    „Vėlyvių“ poezijos knygos: „Rasoti Vėlyvių takai“ (2009 m.) bei „Vėlyvės po dešimties metų“  (2013m.). Šiuo metu ruošiama jau trečioji jų knyga, kuri vadinsis „Kol dar esame“.  
Tylos minute  buvo pagerbta anapilin išėjusi literačių sambūrio „Vėlyvė“ narė Albina Šliauterienė.  Trumpai buvo pristatytos „Vėlyvių“  literatės: Janina Strigūnienė, Zita Turskienė, Adolfina Bružienė, Birutė Girdvainienė ir Elena Stasiulienė. kurios džiugino susirinkusius savo eilėmis.
Renginį savo gražiomis dainomis papildė ir šventiškai nuteikė Papilės kultūros namų mišrus ansamblis, vadovaujamas Donvinos Savickienės.

Papilės mstl.K. Narščiaus bibliotekos-filialo
vyr.specialistė Rima Karalienė

D.Markulienė nuotraukoje Viešosios bibliotekos direktorė  ir projekto vadovė Zita Sinkevičienė pristato laimėta „Bibliotekos pažangai 2“ projektą „Internetinės literatūrinės svetainės sukūrimas Viešojoje bibliotekoje“

D.Markulienės nuotraukoje Papilės kultūros namų mišrus ansamblis, vadovaujamas Donvinos Savickienės.

D.Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę : Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, „Vėlyvių“ sambūrio literatės: Janina Strigūnienė, Adolfina Bružienė, Birutė Girdvainienė, Zita Turskienė ir Elena Stasiulienė, stovi: literatė, poetė Aurelija Gerulskienė ir Papilės mstl.K. Narščiaus bibliotekos-filialo  vyr.specialistė Rima Karalienė

 

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai