Kraštotyrinis renginys „Mintys grįžta į gimtinę“.

„Mintys grįžta į gimtinę“

Viešojoje bibliotekoje įvyko kraštotyrinis renginys „Mintys grįžta į gimtinę“. Renginyje dalyvavo kraštietis, gimęs Pavadakščių kaime, Akmenės rajone, biologijos mokslų daktaras, habilituotas medicinos mokslų daktaras, gerbiamas  profesorius Pranas Grybauskas.
Renginio vedėja, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė supažindino su 2016 metais išleista profesoriaus knyga „Likimo smūgiai ir dovanos. Autobiografinės apybraižos. Pirmoji knyga „Tremtis į Sibirą ir jos pasekmės“ ir faktais iš gerbiamo profesoriaus gyvenimo: 1941-1944 m. mokėsi Akmenės rajono Kivylių pradinės mokykloje, 1944-1949 m.  Akmenės progimnazijoje. 1963 m. Maskvos mokslų akademijos Medicinos ir biologijos skyriaus  taryboje apginė biologijos mokslų kandidato (dabartinė daktaro) disertaciją. Gerbiamas profesorius yra  Europos kardiologų draugijos Garbės narys,  Lietuvos Širdies asociacijos Garbės narys, Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos narys, dirbo atsakingu redaktoriumi moksliniuose  žurnaluose „Biomedicina“, „Medicina“, „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ it t.t.
Mintimis apie profesoriaus išleistą knygą pasidalino ilgametis rajoninio laikraščio „Vienybė“ redaktorius, žurnalistas, kraštotyrininkas Leopoldas Rozga.
Ištraukas iš gerbiamo profesoriaus knygos  paskaitė Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnazijos mokytojos Judita Bernotaitė, Alina Vaitkevičienė ir gimnazijos gimnazistas Tautvydas Ribinskas.
Kuo labiau tolsta vaikystės metai ir tarsi nuotraukoje pamažu ryškėja to nerūpestingo bet be galo imlaus meto fragmentai, tuo didesnis atsiranda noras tai užfiksuoti, paskleisti, neuždaryti praeities savyje, aprašyti savo Tėvynės, gimtinės matymą – per atskirus įvykius, nuotaikų ir įspūdžių fragmentus.
Gerbiamas profesorius Pranas Grybauskas pristatė savo išleistą knygą ir pasidalino prisiminimais, fotonuotraukomis iš tremties, iš įvairių gyvenimo tarpsnių.
Viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda „Pranas Grybauskas – kraštietis, habilituotas medicinos mokslų daktaras“.
Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius pasidalijo mintimis apie profesoriaus gyvenimą ir  padėkojo gerbiamam profesoriui už pristatytą knygą Viešojoje bibliotekoje.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė  padėkojo gerbiamam profesoriui už 2016 metais padovanotas knygas Viešajai bibliotekai „Likimo smūgiai ir dovanos. Autobiografinės apybraižos. Pirmoji knyga „Tremtis į Sibirą ir jos pasekmės“, kurias skaitė ir skaito Akmenės krašto bibliotekų skaitytojai.
Gerbiamas profesorius Viešajai bibliotekai  padovanojo knygą „Likimo smūgiai ir dovanos. Autobiografinės apybraižos“ antrą dalį ir padėkojo už nuoširdų ir prasmingą renginį.
Kraštotyrinio renginio metu koncertavo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos L.Rimkuvienės.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

V.Andriuškienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, kraštietis, profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras  Pranas Grybauskas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius.

L.Rozgos nuotraukoje: kraštietis, profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras  Pranas Grybauskas

L.Rozgos nuotraukoje: kraštietis, profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras  Pranas Grybauskas ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

 V.Andriuškienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, kraštietis, profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras  Pranas Grybauskas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnazijos mokytojos Judita Bernotaitė, Alina Vaitkevičienė ir gimnazijos gimnazistas Tautvydas Ribinskas.

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai