Dvi „Vasaros akademijos“ dienos: mokymai, pažinimas ir pasidalinimai

Dvi „Vasaros akademijos“ dienos: mokymai, pažinimas ir pasidalinimai

Lilija Smalakienė

 

Antrą kartą surengta „Kūrybinio rašymo „Vasaros akademija“ netradicinėse erdvėse Akmenės krašte su rašytojų sąjungos rašytojais“  buvo laukta ir pasiteisino. Projektą sumanė ir jį įgyvendino Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė. O „suskridę plunksnos broliai ir seserys“ mokėsi, keliavo po rajoną ir dalinosi savo kūryba.

Rengdama šių metų kūrybinio rašymo projektą, Z.Sinkevičienė  sakė, nenorėjusi pasikartoti, nors pernykštis projektas ir buvo gerai įvertintas dalyvavusių. Ieškojusi kitokių temų ir lektorių,. Išsiplėtė partnerių ratas: prie bibliotekos, literatų klubo „Žemgalija“, Kamanų rezervato prisijungė Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla, Vadaksties biblioteka iš Latvijos.

Po Z.Sinkevičienės detalaus projekto programos bei dalyvių pristatymo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D.Rekis pasveikino susirinkusius ir sakė, kad tokie renginiai reikalingi. Įkvėpimo ir idėjų palinkėjo kun. O.Jurevičius.   Nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkė D.Milukaitė – Buragienė Z.Sinkevičienei įteikė laureato medalį. Taip įvertintas jos rašinys V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms skirtame konkurse.  Skaidrių melodijų padovanojo rajono meno mokyklos kanklininkės su mokytoja L.Rimkuviene.

Projekto dalyviai prisistatė,  skaitydami savo kūrybos.

Pirmoji „Vasaros akademijos“ diena prasidėjo gana akademiškais užsiėmimais.  Dalia Milukaitė – Buragienė į savo eilėraščius pažiūrėjo, ieškodama akių ir žvilgsnių įvaizdžių bei jų gydomosios galios. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos direktorės pavaduotoja Jūratė Triaušienė apie mokyklą papasakojo remdamasis mokytojų kūrybiškumu, jų patirtimi bei pristatydama įvairias ugdymo erdves, padedančias dirbti su specialiųjų poreikių vaikais.  Liaudiškojo pamaldumo (giedojimo) tradiciją, kaip unikalų kultūros paminklą pristatė Telšių kunigų seminarijos rektorius, Klaipėdos universiteto docentas kun. Edukologijos mokslų daktaras Saulius Stumbra. Rašytojas humanitarinių mokslų daktaras Dainius Sobeckis kalbėjo apie kūrybinę drąsą ir baimes. Taip pat vadovavo edukaciniam  „Bibliodramos“  užsiėmimui „Skaitome ir analizuojame biblinę dramą“.

Teorinius mokslus bibliotekos konferencijų salėje pakeitė išvyka pas provizorę žolininkę Jadvygą Balvočiūtę. Čia klausytasi paskaitos „Žalia pieva – sveikatos ir poezijos šaltinis“. Taip pat aplankytas Gyvolių piliakalnis bei režisieriaus Juozo Miltinio tėviškė Ramoniškėse. Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė pristatė apžvalgą „Kūryba – tai mokymasis gyventi“, A. Almanis papasakojo istorijų iš piliakalnio istorijos bei J. Miltinio biografijos. Projekto dalyviai aplankė ir unikalią Ventos regioninio parko vietą – Avižlio atragį.

Įspūdžiai ir patirtys aptarti po vakarienės ir pasivaikščiojimo Dabikinės parke Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos klėtelėje.

Antroji diena prasidėjo išvyka į Kamanų gamtos valstybinį rezervatą. Biologė, ekologė Sigita Sprainaitytė parodė Balio Sruogos uošvių Daugirdų sodybos vietą, kur belikęs tik šulinys, sustota Peiliškių kaime. Sigita papasakojo ne tik kaimo istoriją, bet ir apie palikuonių likimus, čia rengiamus atminimo renginius. Aplankyta ir šventa laikyta Peiliškių pušis.

Karštis ir įkyrūs akliai sutrukdė kūrybinio rašymo užsiėmimus gamtoje, tad kūrėjai grįžo į biblioteką, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Leisk žodžiui augti“ su gydytoja psichoterapeute doc., poete Jūrate Sučylaite. Popietę įvyko baigiamasis „Vasaros akademijos“ renginys, kuriame dalyvavo ne tik kūrėjai projekto dalyviai, bet ir rajono centro poetinio žodžio gerbėjai bei bibliotekos bičiuliai. Savo eilėraščių, įkvėptų dviejų dienų patirčių ir įspūdžių, skaitė D. Sobeckis, J. Sučylaitė, mūsų krašto kūrėjai R. Almanienė, A. Almanis, I Viršilienė, A. Gerulskienė, V. Žakienė, mažeikiškė L. Jagėlienė, A. Daukantaitė iš Plungės.

Projektas skirtas Akmenės vardo paminėjimo 510 metų sukakčiai. Pristatytoje kūryboje sutilpo ne tik mūsų krašto gamta,  istorija, bet ir žmonės, seniau pažinti ir dabar sutikti.

Susitikimui baigiantis simbolinei bendrai padėkos maldai pakvietė Aldona Kriaučiūnienė.

„Ačiū už pakvietimą ir suteiktą galimybę augti, mokytis, tobulėti, auginti žodį, kaip medį, gėlę“.

Ačiū Zitai Sinkevičienei už nuostabią „Vasaros akademijos“ programą, už rūpestį, bendravimą, nuoširdumą.

Matyti saulę, išgirsti žmogų.

Priimti žodį, kaip išaugintą gėlę.

Džiaugtis bendravimų akimirkomis

Ir dalintis, dalintis žodžiu kaip duona“, - taip apie dviejų dienų patirtį savo socialinio tinklo paskyroje rašė Liucija Jagėlienė.

Dalintasi ne tik įspūdžiais ir padėkomis, dalintasi nuotraukomis bei naujų susitikimų viltimi.

 

VIENYBĖ, liepos 24 d.

Pas provizorę žolininkę Jadvygą Balvočiūtę

Poetas, eseistas Dainius Sobeckis

Telšių kunigų seminarijos rektorius kun. Saulius Stumbra

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai