Dalyvavimas respublikiniame literatūriniame konkurse „Draustos knygos kelias“, skirtame Knygnešio dienai

Dalyvavimas respublikiniame literatūriniame konkurse „Draustos knygos kelias“,  skirtame Knygnešio dienai

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė Zita Sinkevičienė dalyvavo respublikiniame literatūrinio kūrinio konkurse „Draustos knygos kelias“ skirto Knygnešio dienai. Konkurse Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pateikė aštuonių Akmenės krašto literatų kūrybą.

Šio konkurso organizatoriai - Simono Daukanto bibliofilų klubas ir literatų klubas „Vingiorykštė“. Konkurso skelbime buvo kviečiama kūrėjus rašyti, kalbėti su knyga, apie meilę knygai ir žodžiui, apie knygnešį ir jo sunkų kelią.

Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko literatūrinio konkurso „Draustos knygos kelias“ dalyvių pagerbimo šventė. Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ pirmininkė Adelė Daukantaitė poezijos eilėmis apie lietuvišką žodį pradėjo šią šventę. Simono Daukanto bibliofilų klubo pirmininkas Gintautas Černeckis mintimis pasidalino apie knygnešystę Lietuvoje, apie gimtosios kalbos puoselėjimą, knygas, Lietuvos istoriją, apie klubo veiklą, jo įkūrimo istoriją.

Literatūriniame konkurse dalyvavo 62 kūrėjai iš dvidešimt keturių miestų ir rajonų, kurie buvo apdovanoti nominacijomis. Šiame konkurse pirmąją vietą laimėjo Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė Zita Sinkevičienė už esė  „Tėvynei nešę lietuviško žodžio šviesą“ ir apdovanota diplomu – respublikiniame literatūros kūrinių  konkurse „Draustos knygos kelias“ laimėjusiai I vietą prozos žanre.

Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai ir jos filialams Gintautas Černeckis padovanojo periodinius leidinius „Žemaičių bibliofilas“, „Žemaičių saulutė“ ir knygų.

Dainas apie Lietuvą, lietuvišką žodį perteikė mokytoja Diana Paulauskienė. Sveikinimo žodį apie lietuviško žodžio svarbą tarė Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, poetai, rašytojai.

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo šio konkurso organizatoriams ir padovanojo savo išleistas knygas „Rašau Simonui Daukantui“ ir „Kūrybos paukštė viršum Tėvynės klonių“.

Teksto autorė
Zita Sinkevičienė
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė,
Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė,
Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė

 

Nuotraukoje: diplomas už respublikiniame literatūros kūrinių  konkurse „Draustos knygos kelias“ laimėta  I vietą už esė  „Tėvynei nešę lietuviško žodžio šviesą“ prozos žanre.

Vitalijos Žakienės nuotraukoje: Simono Daukanto bibliofilų klubo pirmininkas Gintautas Černeckis ir Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė Zita Sinkevičienė

Vitalijos Žakienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ pirmininkė Adelė Daukantaitė,  Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė Zita Sinkevičienė ir Simono Daukanto bibliofilų klubo pirmininkas Gintautas Černeckis

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ pirmininkė Adelė Daukantaitė,  Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkė Zita Sinkevičienė, poetės Vitalija Žakienė ir Liucija Jagielienė

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai