„VAIKŲ BIBLIOTEKĖLĖS“ DOVANOJIMO AKCIJA

Į Viešąją biblioteką atvyko garsus svečias, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas, mecenatas gerbiamas Ramūnas Karbauskis. Šio fondo steigėjas taip pat yra ir dainininkas Andrius Mamontovas. Gerbiamas mecenatas yra mažųjų kultūros sostinių judėjimų iniciatorius, projektų „Naisių vasara“  sumanytojas. Gerbiamas R.Karbauskis supažindino su vykdoma fondo „Švieskime vaikus“ veikla. Labdaros ir paramos fondo tikslas - aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams,  skatinti vaikus skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams. Jau aplankytos 45-os rajonų Viešosios bibliotekos, kelionė tęsis po visą Lietuvą. Projektas „Vaikų bibliotekėlė“ yra tęstinis, planuojamas tęsti dešimt metų ir skaitytojus pradžiuginti naujausiomis knygomis. Kiekvienais metais planuojama išleisti 15-20 geriausių lietuvių autorių vaikiškų knygų.
Gerbiamas R.Karbauskis pristatė Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas:
Pirmosios premijos laimėtoja Ramintos Baltrušytės knyga  „Kalvėnų miesto paslaptis“.
Antrosios premijos laimėtoja autorė  Birutė Mar, knyga „Gėlininkė“.
Trečiosios premijos laimėtoja  Lina Mumgaudytė,  parašiusi knygą „Pono Čao diena“
Trečiosios premijos laimėtoja Salomėjos Pečiulytės parašyta knyga  „Noriu šuniuko“
Gražiausiai iliustruota pripažinta  Rositos Makauskienės parašyta,  Ingos Dagilės iliustruota  knyga vaikams „Svajonių kalnas“
Pirmojo Nacionalinio  vaikų literatūros konkurso debiuto premijos laimėtojos Ramunės Savickytės knyga „Adelės dienoraštis. Ruduo“.

Nuotaikingos Prano Mašioto pasakų knygelės:
Kiškis drąsuolis“, „Vištelė“, „Paliegusi obelis“, „Juozukas, pieštukas ir trintukas“ ir kt.

Gerbiamas mecenatas R.Karbauskis „Vaikų bibliotekėlės“ dovanojimo akciją pradėdamas šiltais žodžiais atsiliepė apie bibliotekininkus, biblioteka, žmones, kurie prisiliečia prie knygos, bendravimo su jaunuoju skaitytojų, kalbėjo apie jaunų žmonių kultūrinį užimtumą, kad literatūriniai renginiai neturėtų būti politikuoti.
„Vaikų bibliotekėlės“ dovanojimo akcijoje mecenatas įteikė knygas Viešosios bibliotekos skyriams, filialams, Akmenės rajono vaikų globos namams, Dabikinės  specialiajai mokyklai, Ventos socialinės globos namams, Naujosios Akmenės  „Sauletėkio“ progimnazijai, Akmenės miesto gimnazijai, Ventos gimnazijos bibliotekai ir t.t.
Kilnioje „Vaikų bibliotekėlės“ dovanojimo akcijoje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės meras V.Mitrofanovas, kuris mintimis pasidalino apie knygą, spausdintą žodį, apie Akmenės krašto kultūrą, mokyklas, rajono prasmingus pasiekimus įvairiuose darbo sferose. Meras V.Mitrofanovas padovanojo Viešajai bibliotekai vaikiškų knygų prasidėdančios akcijos proga „Knygų Kalėdos“.
Renginyje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V.Juozapavičiaus ir vedėjo pavaduotoja J.Rekašienė.
Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė padėkojo gerbiamam mecenatui R.Karbauskiui už kilnią „Vaikų bibliotekėlės“ dovanojimo akciją, už knygas, kurias skaitys Akmenės krašto jaunieji bibliotekų skaitytojai ir tūkstančiai Lietuvos vaikų. Padėkojo už padovanotą skaitymo džiaugsmą skaitytojams, padovanojo simbolinę žvakutę, kuri šviestų šiam kilniam siekiui.
„Vienybės“ laikraščio redaktoriaus pavaduotojai,  J.Sejavičienei  literate Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė palinkėjo išleisti vaikišką knygą. J.Sejavičienės knygos „Įrašai laiko žievėje“ vienas iš rėmėjų yra gerbiamas R.Karbauskis.
Mecenatas R.Karbauskis šiais metais yra apdovanotas pirmuoju Lietuvoje Kultūros mecenato medaliu.
Viešajai bibliotekai gerb. R.Karbauskis padovanojo knygų „Naisių vasara ir kiti metų laikai“.

Viešosios bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė

D.Markulienės nuotraukoje: Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis pristato „Vaikų bibliotekėlės“ dovanojimo akcijos knygas.

D.Markulienės nuotraukoje: Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis,

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai