Renginys su V.Morkūnu

LITERATŪRINIS VAKARAS„SAVITAS ŽVILGSNIS Į GYVENIMĄ“
SU RAŠYTOJU, VERTĖJU , KRAŠTIEČIU VIDU MORKŪNU

   Literatūrinis vakaras su rašytoju, vertėju, kraštiečiu, augusiu ir mokyklą baigusiu Naujojoje Akmenėje, Vidu MORKŪNU buvo įspūdingas. Jo savitas žvilgsnis į pasaulį, į rašymą, literatūrą domina skaitytojus.
   Britų menotyrininko Kon Robinsono žodžiais apie kūrybiškumą Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pradėjo susitikimą, skirtą V. Morkūno kūrybos pristatymui. Buvo įvardintas kraštiečio rašytojo kūrybos derlius -eksponuojama spaudinių paroda „Savitas žvilgsnis į gyvenimą". V. Morkūno kūryba publikuojama rajoniniame laikraštyje „Vienybė", žurnaluose „Nemunas", „Literatūra ir menas", „7 meno dienos", „Metai", almanache „Veidai" ir kituose leidiniuose, tad drąsu sakyti - jis yra viešas žmogus, mielai atveriantis savas mintis skaitytojams. 2001 m. išleistoje apsakymų knygoje „Manekeno gimtadienis" autorius rašo: „Gimiau Naujojoje Akmenėje. Ten prabėgo šauni vaikystė bei paauglystė. Vėliau - šiek tiek studijų Klaipėdoje (lietuvių literatūra, režisūra). Galiausiai, jau persikėles į Vilnių, baigiau aukštuosius kino scenaristų kursus (Sauliaus Šaltenio studija). Vieni yra įgudę įdomiai aprašyti tikrus nutikimus iš savo ar draugų gyvenimo, kitus įkvepia gamta, o man kūryboje – įdomiausios vizijos, sapnai, vaizduotės pokštai, kultūriniai sluoksniai".V. Morkūnas jau dešimtmetis yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys, apdovanotas keliomis prestižinėmis premijomis. Skaitytojams turėjo būti kiek netikėta, kai į rankas paėmė V.Morkūno poezijos knygą, nes rašytojas yra prozos meistras. Šiemet išėjusi eilėraščių knyga „Nekropolių šviesos" - pirmoji, kur sudėtos eilės. Kūrėjo darbu besidomintys skaitytojai atkreipia dėmesį į Vido ieškojimus- savita kalba, gyvenimo detalės, kurių nepastebime mes, originalumas.
   Literatūrinis susitikimas buvo informacinio pobūdžio, ir direktorė Z.Sinkevičienė pristatė pačios parengtą projektą „Internetinės literatūrinės svetainės sukūrimas Viešojoje bibliotekoje". Paminėjo, kad šie metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais. Šiuolaikinė moderni literatūra ir lietuvių liaudies melodijos, atliktos Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkių ansamblio, vadovaujamo mokytojos Loretos Rimkuvienės, susipynė į vieną visumą.
   Rašytojo V. Morkūno kūrybą pristatė Akmenės gimnazijos mokytoja, lituanistė Rita Ringienė. Mokytoja paskaitė eilėraščių iš rašytojo poezijos knygos „Nekropolių šviesos". Subtiliai analizuodama ji supažindino skaitytojus su eilėraščiuose paslėptomis prasmėmis, priminė rašytojo žodžius, sakytus jos mokiniams per lietuvių kalbos pamoką: „Ką reikia mokėti verčiant į kitą kalbą? Reikia mokėti gerai gimtąją kalbą". Rašytojo V.Morkūno literatūrinis vakaras Viešojoje bibliotekoje sutapo su savaitraštyje „Literatūra ir menas" publikuota paties kūryba ir interviu. Tad renginyje turėjome pagalbą „iš pirmų lūpų".
   Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorės pavaduotojas V. Bogavičius paskaitė apsakymą „Muziejus", moksleivė Rimantė iŠ Akmenės gimnazijos paskaitė apsakymą „Ramybė šitiems namams".
   V. Morkūnas atvyko į literatūrinį vakarą su žmona ir dukra. Jis padėkojo direktorei Z.Sinkevičienei už pakvietimą, sakė - jam miela lankytis gimtosiose vietose. Dailininkas A. Adomaitis, žurnalistas V. Ruškys pasidalino mintimis apie rašytojo kūrybą.

Viešosios bibliotekos direktorė
Z. Sinkevičienė

 

 

 

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai