Vidas Morkūnas

MORKŪNAS Vidas (g. 1962 07 11 Naujojoje Akmenėje) – rašytojas, vertėjas. 1980 baigė Naujosios Akmenės 3-iąją vid. m-lą, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą bei režisūrą Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose. Nuo 1986 gyvena Vilniuje, 1992 Muzikos a-joje baigė Aukštuosius kino scenaristų kursus, pats filmavosi A. Grikevičiaus ir Š. Barto meninėse juostose, su kurso draugu D. Juodkaziu sukūrė trumpo metražo  filmus „Civilis“, „Parko istorijos“. Vaidino Naujosios Akmenės liaudies teatre, Vilniaus  nacionaliniame dramos teatre dirbo režisierių J. Vaitkaus ir O. Koršunovo asistentu. Nuo 16 m. rašo apsakymus, jų yra paskelbęs „Vienybėje“, „Klaipėdoje“, „Jaunimo gretose“, „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, almanache „Veidai“. Išleido apsakymų knygas „Manekeno gimtadienis“ (2001), „Reportažas iš kiaušinio“ (2013), poezijos knygą „Nekropolio šviesos“(2015). Prozos rinkinys „Pakeleivingų stotys“ išrinktas kūrybiškiausia  2019 m.,  Lietuvos knyga. Iš rusų, lenkų, vokiečių ir anglų k. iki 2013 išvertė 35 knygas. A. Vaičiulaičio, O. Koršunovo,  Lietuvos rašytojų ir Lietuvos literatūros vertėjų s-gų narys. Vido Morkūno – rašytojo, vertėjo, naujaakmeniečio kūryba publikuojama rajoniniame laikraštyje „Vienybė“, žurnaluose „Nemunas“, „Literatūra ir menas“,  ­„7 meno dienos“, „Metai“, almanache „Veidai“ ir kt.

2001m. išleistoje apsakymų knygoje „Manekeno gimtadienis“ autorius rašo: „Gimiau Naujojoje Akmenėje. Ten prabėgo šauni vaikystė bei paauglystė. Vėliau – šiek tiek studijų Klaipėdoje (lietuvių literatūra, režisūra). Galiausiai, jau persikėlęs į Vilnių, baigiau aukštuosius kino scenaristų kursus (Sauliaus Šaltenio studija). Vieni yra įgudę įdomiai aprašyti tikrus nutikimus iš savo ar draugų gyvenimo, kitus įkvepia gamta, o man kūryboje – įdomiausios vizijos, sapnai, vaizduotės pokštai, kultūriniai sluoksniai“.

Nuo 2004 metų Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

2010 metais apdovanotas Antano Vaičiulaičio premija už išspausdintą novelę „Mirtis“;

2012 metais išleista apsakymų knyga „Reportažas iš kiaušinio“;

2014 metais įteikta Jurgio Kunčino premija už novelę „Stebuklingas šaukštas“;

2015 metais išleista eilėraščių knyga „Nekropolių šviesos“. Tai pirmoji Vido Morkūno poezijos knyga.

2017 metais S. Niūniavaitės  vardo literatūrinės premijos laureatas.

2020 metais kovo 10 d. rašytojas Vidas Morkūnas apdovanotas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premija už kūrybiškiausią 2019 metais išleistą knygą „Pakeleivingos stotys“.

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai