Stanislovas Aukselis (1952-2020)

STANISLOVAS AUKSELIS (1952-2020)

Išleido eilėraščių knygą „Būk palaimintas“.

Literatas, poetas, lietuvių kalbos, literatūros mokytojas, lietuviško žodžio šviesą 44 metus dalina Ventos gimnazijos moksleiviams. Poeto kūryba buvo publikuojama rajoniniame laikraštyje „Vienybė“, „Tatybiniame mokytojuje“, Joniškio rajono laikraštyje „Tarybinis balsas“, Akmenės krašto literatų almanache „Žiemgalijos užrašai“ II-oje dalyje, Ventos krašto knygoje – dabarties ir ateities kartoms.

Šių metų pabaigoje autorius pradžiugins skaitytojus antra eilėraščių knyga „Skubančių metų šventraštis“

Poetas apie save rašo:

„Gimiau 1952-ųjų pavasarį Joniškio raj. Šluostikių k., žemdirbių šeimoje. Sėkmingai baigiau Valiūnų aštuonmetę (dab. Kalnelio pagrindinę), Joniškio 2-ąją vidurinę mokyklas. Studijavau lietuvių k. ir literatūrą Vilniaus pedagoginiame institute. Nuo 1975m. Ventos vaikus mokau gimtosios kalbos ir literatūros. Gyvenau ir tebegyvenu poetinio žodžio paslaptimi, už ką lieku amžinai skolingas gražiai mane į poezijos verpetą įtraukusiai mokytojai R.Bačianskienei. Mokau ir Mokausi. Tik taip gyvendamas bandau suvokti save ir pasaulį“

Akmenės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Ringienė apie poeto kūrybą rašo: „Iš nerimo, iš noro įprasminti gyvenimą užrašytų žodžių gimsta esė ir eilėraštis, mokyklos himnas ir palinkėjimas vis kitiems mokiniams. Ištirpsta liūdesys ir  lieka H.Radausko poezijos motyvas, klasikos eilutė ar nusilenkimas S.Daukantui“.

Kol kas komentarų nėra

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai